1954 r.
Kadra S-RKS Start Gniezno: od lewej stoją: trener Jan Małkowiak, Bogusław Cieślewicz, NN, Marian Małkowiak, Sylwester Konieczny, Marian Nowak, Nowakowski, NN, Jerzy Mularczyk, Ryszard Śruba, kierownik drużyny Tadeusz Perczyński, Zenon Szymański, Roman Klimczak, Marian Pluta; od lewej klęczą: Mieczysław Rojewski, Zenon Krajewski, Władysław Konieczny, Marian Stróżyk, Feliks Trzaskawka, Mieczysław Mak, Henryk Fechner.
Rok 1956
Spotkanie z młodzieżową reprezentacją Polski, w której wystąpił Jerzy Mularczyk (czwarty od lewej). Stoją od lewej: Sylwester Konieczny (K), Zbigniew Maćkowiak, Ryszard Zabłocki, Janusz Kaczmarek, Bogusław Cieślewicz, Jan Sekulski, Ryszard Ostrowicki, Józef Klayner, Feliks Trzaskawka, Edmund Śrama, Marian Nowak, Mieczysław Mak.
Rok 1957
Prezentacja drużyn przed spotkaniem na boisku przy ul. Bł. Jolenty.
1957 r.
6. Drużyna SKS Start Gniezno przed spotkaniem ligowym. Od lewej: sędzia Zygmunt Staniszewski, kierownik sekcji hokeja na trawie: Tadeusz Perczyński, Sylwester Konieczny, Ryszard Zabłocki, Tadeusz Kaczmarek, Jerzy Mularczyk, Władysław Konieczny, Jerzy Ciążyński, Ryszard Śruba, Tadeusz Baniewicz, Zenon Krajewski, Hieronim Nowak, Marian Stróżyk.
1962 r.
Drużyna Startu: Od lewej: Zenon Krajewski, Ryszard Ostrowicki, Jurand Krajewski (z tyłu NN), kierownik drużyny Tadeusz Perczyński, Roman Klimczak, Edward Śrama, Hieronim Nowak Klęczą od lewej: Bogusław Cieślewicz, Jerzy Sosiński, Ryszard Śruba, Jerzy Mularczyk, Siedzą od lewej: Władysław Nowak, bramkarz Ryszard Zabłocki.
Sezon 1965/66
Drużyna SKS Start Gniezno na boisku przy ul. Wrzesińskiej 25. Stoją od lewej: Andrzej Dolata, Leszek Ogrodny, Maciej Sytek, trener Jan Małkowiak, NN, NN, Kazimierz Kubiak, Włodzimierz Bogucki. Klęczą od lewej: Zygmunt Prusak, Leszek Rus, Tadeusz Ciężki, Andrzej Lewandowski, Leszek Pajkert.
Sezon 1966/67
Stoją od lewej: trener Maksymilian Małkowiak, Maciej Sytek, Hieronim Nowak, Jerzy Mularczyk, Mirosław Piasecki, Leszek Pajkert, Bogdan Kaczorek, Władysław Nowak, Kazimierz Franek, NN. Klęczą od lewej: Mirosław Smelkowski, Bogdan Bielawski, Zenon Krajewski, Jerzy Cybulski.
1969 r.
Drużyna Startu po spotkaniu z SG Dynamo w Berlinie Hohenschöhausen: Stoją o lewej (w białych koszulkach): Mirosław Piasecki, Bogdan Kaczorek, Jerzy Cybulski, Andrzej Dolata, zasłonięty Jerzy Mularczyk, Kazimierz Franek, Jerzy Sosiński; klęczą od lewej: Władysław Nowak, Zbigniew Białczyk, Tadeusz Ciężki. Siedzi z lewej: Bogdan Bielawski.
Sezon 1969/70
Drużyna SKS Start Gniezno przed spotkaniem z KS pomorzaninem Toruń.. Stoją od lewej: Jan Karpiński, Leszek Pajkert, Jerzy Cybulski, Andrzej Dolata, Łeński, Eugeniusz Małkowiak, Andrzej Narożny. Siedzą od lewej: Marian Gąszczyk, Bogdan Bielawski, Zbigniew Białczyk, Jerzy Sosiński.
Sezon 1973/74
Przed spotkaniem ligowym: Od lewej: Adam Woźniak, Andrzej Narożny, Jerzy Cybulski, Janusz Bogucki, Tadeusz Niesuchorski, Józef Wilkosz, trener Jan Małkowiak, Leszek Pajkert, Eugeniusz Tomkowiak, Ryszard Niesuchorski. Klęczą od lewej: Marian Grzegorski, Roman Woźniak, Grzegorz Banaszak, Bogdan Kaczorek, Henryk Ziółkowski.
1987 r.
SKS Start Gniezno w Venlo-Blerick (Holandia). Stoją od lewej: Eugeniusz Kowalski, Tadeusz Czechański, Grzegorz Czerniak, Krzysztof Mikuła, Sławomir Banaszak, Eugeniusz Borecki, Roman Woźniak, trener Kazimierz Dąbrowski, Roman Baszczyński; Kleczą od lewej: Grzegorz Banaszak, Zdzisław Mak, Marek Kurowski.
Sezon 2002/2003
Brązowi medaliści sezonu 2002/2003. Stoją od lewej: kierownik Wojciech Gozdowski, Marcin Grotowski, Maciej Skibiński, Mariusz Niklas, Maciej Zawadka, Jarosław Brussa, Tomasz Pawlak, Rafał Gąszczyk, Radosław Kossakowski, Robert Grotowski, Mariusz gromadzki, trener Wojciech Jankowski, kierownik sekcji Romuald Jastrzębski. Klęczą od lewej: Tomasz Grześkowiak, Adam Noska, Dawid Majewski, Paweł Tubacki, Szymon Kasprzyk, Mirosław Grotowski, Dawid Trzaskawka, Rafał Fredyk, Grzegorz Goździk, kierownik Dariusz Szymański.
Sezon 2004/05
Brązowi medaliści Halowych Mistrzostw Polski sezonu 2004/2005. Stoją od lewej: trener Wojciech Jankowski, członek zarządu Mieczysław Kukliński, kierownik Wojciech Gozdowski, Tomasz Pawlak, Patryk Pawlak, Mariusz Niklas, Mirosław Grotowski, Robert Grotowski, Marcin Grotowski, Paweł Tubacki, Maciej Zawadka, kierownik Dariusz Szymański. Klęczą od lewej: Maciej Skibiński, Jakub Stranz, Rafał Fredyk, Marcel Lieske, Kaja Zawadka, Zuzanna Brussa, Jarosław Brussa. Leżą: Bartosz Walkowiak, Marcin Trzaskawka..
Sezon 2006/07
Drużyna w sezonie halowym 2006/2007. Stoją od lewej: trener Wojciech Jankowski, sekretarz Romuald Jastrzębski, Mariusz Gromadzki, Robert Grotowski, Arkadiusz Brożek, Tomasz Pawlak, Marcin Grotowski, Maciej Skibiński, kierownik Dariusz Szymański, Klęczą od lewej: Adam Noska, Aleksy Szymański, Piotr Fornalski, Dawid Wojciechowski, Rafał Fredyk, Stefan Macioł.
Sezon 2010/2011
UKH Start 1954 Gniezno: Stoją od lewej: kierownik Dariusz Szymański, prezes Romuald Jastrzębski, Maciej Wejerowski, Mariusz Gromadzki, Michał Kasprzyk, Marcin Grotowski, Arkadiusz Brożek, Robert Grotowski, Rafał Banaszak, Trener Wojciech Jankowski. Klęczą od lewej: Piotr Mikuła, Aleksy Szymański, Miłosz Kasprzyk, Jakub Kaszyński, Grzegorz Jankowski, Michał Poltaszewski, Michał Zasada, Damian Szymański, Piotr Baniewicz.
Sezon 2011/2012
Stoją od lewej: trener Jakub Stranz, Aleksy Szymański, Mariusz gromadzki, Arkadiusz Brożek, Maksymilian Kubale, Marcin Grotowski, Jakub Kaszyński, Błażej Zieliński, prezes Romuald Jastrzębski, członek zarządu Wojciech Jankowski. Klęczą od lewej: Szymon Kosicki, Piotr Mikuła, Paweł Tubacki, Michał Zasada, Michał Frąckowiak, Mateusz Ciężki, Michał Kasprzyk, Damian Szymański, Leży: Rafał Banaszak.
Rok 2013
Drużyna z kibicami po jednym ze spotkań sezonu halowego 2012/2013. Stoją od lewej: Marcin Trzaskawka z córką Emilią, Grzegorz Jankowski, Paweł Tubacki, Mariusz gromadzki, Arkadiusz Brożek, Jakub Kaszyński, trener Jakub Stranz z synem Natanem. Klęczą od lewej; Kierownik Dariusz Szymański, Mateusz Ciężki, Maciej Wejerowski, Damian Szymański, Robert Grotowski, Szymon Kosicki.,

Oficjalna strona klubu UKH Start Gniezno 1954

Obrona I ligi

Regulamin Systemu Współzawodnictwa Sportowego w hokeju na trawie w sezonie 2017/2018

§ 41

1. W II etapie rozgrywek drużyny zostają podzielone na 2 grupy:

- Grupa Mistrzowska, w skład której wchodzą drużyny, które po rundzie zasadniczej zajęły miejsca

I do VI.

- Grupa Spadkowa, w skład której wchodzą drużyny, które po rundzie zasadniczej zajęły miejsca

VII do X.

2. Liczba punktów zdobytych po rundzie zasadniczej przez drużyny obu Grup zostają

podzielone przez 2. Jeśli w przypadku podziału punktów wystąpi 0,5 pkt liczba punktów zostaje

obniżona w dół.

3. Liczba bramek zdobytych i straconych przez drużyny obu Grup

po rundzie zasadniczej zostaje zredukowana do 0.

4. Grupa Mistrzowska rozgrywa swoje spotkania systemem „

każdy z każdym” mecz i rewanż - w sumie 30 spotkań.

5. Każde spotkanie musi wyłonić zwycięzcę. W przypadku wyniku remisowego w

regulaminowym czasie gry następuje konkurs karnych zagrywek zgodnie z § 43 niniejszego

Regulaminu.

6. Po zakończeniu rozgrywek w Grupie Mistrzowskiej drużyny, które w tabeli końcowej po II fazie

rozgrywek zajęły miejsca I do IV awansują do fazy finałowej.

7. Drużyny, które zajęły miejsca V i VI kończą rozgrywki i

w klasyfikacji końcowej Mistrzostw zajmują miejsca zgodnie z miejscem w tabeli końcowej.

8. Grupa Spadkowa rozgrywa swoje spotkania systemem „każdym z każdym ”mecz i rewanż

podwójnie – w sumie 12 spotkań.

9.Każde spotkanie musi wyłonić zwycięzcę. W przypadku wynik remisowego w regulaminowym

czasie gry następuje konkurs karnych zagrywek zgodnie z § 43 niniejszego Regulaminu.

10. Po zakończeniu rozgrywek w Grupie Spadkowej drużyny, które w tabeli końcowej po II fazie

rozgrywek zajęły miejsca VII i VIII kończą rozgrywki i w klasyfikacji końcowej Mistrzostw

zajmują miejsca zgodnie z miejscem w tabeli końcowej..

11. Drużyna, która zajęła IX miejsce w Grupie Spadkowej bierze udział w dwumeczu z drużyną,

która zajęła 2 miejsce w MP seniorów II liga sezonu 2017/2018

12. Drużyna, która po zakończeniu rozgrywek II fazy w Grupie Spadkowej zajęła X miejsce

spada automatycznie do rozgrywek o MP seniorów II liga sezonu 2018/2019

Finały halowe juniorów młodszych

Finały Halowych Mistrzostw Polski juniorów młodszych

 

Do turnieju finałowego awansowali:
- Grupa A – organizator WZHT
1. UKH Start 1954 Gniezno,  2. MKS Środa Wielkopolska

- Grupa B – organizator KPZHT Bydgoszcz
1. LKS Rogowo, 2. UKS Jedynka Żnin

- Grupa C – organizator ŚZHT Katowice
1. KKS Kolejarz Gliwice, 2. HKS Siemianowiczanka

Turniej rozegrany zostanie w Hali widowiskowo-sportowej w Stęszewie,
ul. Poznańska 22A
.

Terminarz spotkań:

10.03.2018r.(sobota)

g.09.30 – odprawa techniczna

UKH Start 1954 Gniezno – MKS Środa Wlkp. 2:2 (1:0), bramki: Maksymilian Pawlak 2
KKS Kolejarz Gliwice – HKS Siemianowiczanka 4:0
LKS Rogowo – UKS Jedynka Żnin 6:3
UKH Start 1954 Gniezno – HKS Siemianowiczanka 4:0 (0:0), bramki: Igor Pawlak, Maksymilian Pawlak 3
MKS Środa Wlkp. – LKS Rogowo 0:3
KKS Kolejarz Gliwice – UKS Jedynka Żnin 4:4
MKS Środa Wlkp. – HKS Siemianowiczanka 1:0
UKH Start 1954 Gniezno – UKS Jedynka Żnin 7:4 (2:3), bramki: Igor Pawlak, Maksymilian Pawlak 4, Szymon Cyprych 2
KKS Kolejarz Gliwice – LKS Rogowo 2:4

 

1 UKH Start 1954 Gniezno 5 13   22-8
2 LKS Rogowo 5 12  16-12
3 KKS Kolejarz Gliwice 5   7  15-13
4 MKS Środa Wlkp. 5   7  10-9
5 UKS Jedynka Żnin 5   4  19-20
6 HKS Siemianowiczanka 5   0   4-21

 

11.03.2018r.(niedziela)
UKH Start 1954 Gniezno – KKS Kolejarz Gliwice 3:2 (1:1), bramki: Maksymilian Pawlak 2, Igor Pawlak
LKS Rogowo – HKS Siemianowiczanka 3:1 (2:1)
MKS Środa Wlkp. – UKS Jedynka Żnin 5:1 (4:0)
UKH Start 1954 Gniezno – LKS Rogowo 6:0 (3:0), bramki: Maksymilian Pawlak 3, Szymon Cyprych 2, Igor Pawlak
KKS Kolejarz Gliwice – MKS Środa Wlkp. 3:2 (3:0)
HKS Siemianowiczanka – UKS Jedynka Żnin 3:8 (1:6)

UKH Start 1954 Gniezno - mistrz Polski

LKS Rogowo - wicemistrz Polski

KKS Kolejarz Gliwice - III miejsce

4. MKS Środa Wlkp.

5. UKS Jedynka  Żnin

6. HKS Siemianowiczanka Siemianowice Śl.

 Tytuł mistrzowski zdobyli:

Jacek KurekJan Wesołowski, Antoni Raczyński, Tomasz Stawski, Mateusz Czyżyk, Igor Pawlak, Aleks Pawlak, Maksymilian Pawlak, Szymon Cyprych, Marcel Konieczny, Łukasz Klimkiewicz, Maciej Kurowski

trener: Wojciech Jankowski

kierownik: Romuald Jastrzębski

 

 

 

Koniec zmagań halowych młodzików

           W niedzielę, 4 lutego , w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Swarzędzu rozegrany został III turniej halowych mistrzostw Wielkopolskiego Związku Hokeja na Trawie w kategorii młodzików.

        Zespoły gnieźnieńskie praktycznie już przed tym turniejem straciły szanse medalowe. Cień mieli jeszcze startowcy, ale przegrali w pierwszym spotkaniu z walczącym o srebro AZS Politechniką Poznańską 0:2. Wygrana nad AZS AWF Poznań zapewniła podopiecznym trenerów Jakuba Stranza i Wojciecha Jankowskiego piątą lokatę w mistrzostwach. Stelliści wysoko przegrali z Wartą 0:8, ale w kończącym zmagania spotkaniu z Grunwaldem zremisowali 2:2, choć i tak ostatecznie zajęli ostatnie miejsce w rozgrywkach.

Warta Poznań-Stella Gniezno 8:0
Grunwald Poznań - Swarek Swarzędz 0:6
AZS Politechnika Poznań- UKH Start 1954 Gniezno 2:0
AZS AWF Poznań - MKS Środa Wielkopolska 1:2
Swarek Swarzędz - Warta Poznań 4:1
Stella Gniezno - WKS Grunwald Poznań 2:2
AZS AWF Poznań- UKH Start 1954 Gniezno 0:4
AZS Politechnika Poznań- MKS Środa Wielkopolska 5:2

Klasyfikacja końcowa mistrzostw:
1. UKS Swarek Swarzędz
2. KU AZS Politechniki Poznańskiej
3. KS Warta Poznań
4. MKS Środa Wlkp.
5. UKH Start 1954 Gniezno
6. KS AZS AWF Poznań
7. WKS Grunwald Poznań
8. KS Stella Gniezno

Awans do turnieju finałowego

 

Zgodnie z Regulaminem rozgrywek HMP seniorów sezonu 2017/2018

§ 41 pkt 1 , drużyny zostały podzielone na 2 grupy eliminacyjne.

Grupa D:
1.KS Pomorzanin Toruń
2.UKH Start 1954 Gniezno
3.KS AZS AWF Poznań

Grupa E:
1.WZS WKS Grunwald Poznań
2.LKS Gąsawa
3.ZSMS Poznań

 

Terminarz spotkań I dnia fazy finałowej HMP seniorów – Gąsawa, 27.01.2018 r.

Terminarz spotkań:
KS Pomorzanin Toruń – UKH Start 1954 Gniezno  4:3 (2:1)
WZS WKS Grunwald Poznań – LKS Gąsawa 9:4 (4:1)
KS AZS AWF Poznań – KS Pomorzanin Toruń 5:5 (2:2), kz 2:0
ZSMS Poznań – WZS WKS Grunwald Poznań 6:5 (2:2)
UKH Start 1954 Gniezno – KS AZS AWF Poznań 2:5 (1:0)
LKS Gąsawa – ZSMS Poznań 7:2 (2:1)

 

Terminarz spotkań finałów HMP seniorów – Skierniewice, 28.01.2018 r.

Spotkanie o III - IV

LKS Gąsawa - KS Pomorzanin Toruń 2:4 (1:2)

Finał

WZS WKS Grunwald Poznań - KS AZS AWF Poznań 8:4 (4:1)

 

 

Spotkania barażowe

Spotkania barażowe o awans do fazy finałowej HMP seniorów sezonu 2017/2018.

 

Zgodnie z Regulaminem rozgrywek drużyny, które w swoich Grupach zajęły miejsca II i III biorą udział w dalszej fazie rozgrywek i zostają zestawione w niżej wymienione pary:

I para: KS AZS AWF Poznań (2.A) – LKS Rogowo (3.C)

II para: AZS Politechnika Poznańska (2.B) – ZSMS Poznań (3.A)

III para: UKH Start 1954 Gniezno (2.C) – UKS Bałagany Łubianka (3.B)

Spotkanie w Gnieźnie zgodnie z Regulaminem zostanie rozegrane w dniu 21.01.2018 r. o godz. 16.00.

Gospodarzem spotkania jest drużyna, która po eliminacjach w tabeli zajęła 2 miejsce.
Spotkanie musi wyłonić zwycięzcę. W przypadku wyniku remisowego o zwycięstwie decyduje konkurs karnych zagrywek między zainteresowanymi (po trzech z drużyny).

Zwycięzca spotkania barażowego awansuje do fazy finałowej HMP seniorów sez.2017/2018.

Pierwszy turniej halowy mlodzików

Halowe Mistrzostwa Młodzików WZHT Poznań sez. 2017/2018.

Do Halowych Mistrzostw Młodzików WZHT sez. 2017/2018 zgłosiło się 8 drużyn : 1.MKS Środa WLKP , 2.UKH Start 1954 Gniezno, 3.WKS Grunwald Poznań, 4.AZS Politechnika Poznańska, 5.KS Stella Gniezno, 6.KS Warta Poznań, 7.UKS SP5 Swarek Swarzędz, 8. KS AS AWF Poznań

Obowiązujące zasady:

- Drużyny będą rozgrywać Halowe Mistrzostwa Wielkopolski systemem turniejowym.

- Rozgrywki będą przeprowadzone systemem „każdy z każdym” w 3 turniejach

I turniej 17.12.2017r. - Poznań

II turniej 06.01.2018r. - Gniezno

III turniej 10 lub 11.02.2018r. – Poznań

 

Wyniki spotkań i klasyfikacja

Halowych Mistrzostw Młodzików
WZHT

I turniej – 17.12.2017r.- Poznań

1. Warta Poznań - Grunwald Poznań 6:0

2. AZS Politechnika Poznańska - AZS AWF Poznań 5:0

3. MKS Środa Wlkp. - UKH Start1 954 Gniezno 4:3

4. Swarek Swarzędz - Stella Gniezno 11:0

5. Warta Poznań - AZS Politechnika Poznańska 2:6

6. Grunwald Poznań - AZS AWF Poznań

7. MKS Środa Wlkp. - Stella Gniezno 6:3

8. Swarek Swarzędz - Start Gniezno 5:3

9. Warta Poznań - AZS AWF Poznań 7:1

10. Grunwald Poznań - AZS Politechnika Poznańska 0:6

11. MKS Środa Wlkp. - Swarek Swarzędz 3:7

 

II turniej - 06.01.2018 r. Gniezno

1. Warta Poznań - Start Gniezno 4:2

2. Grunwald Poznań  - MKS Środa Wlkp. 0:2

3. Stella Gniezno - AZS PP 1:3

4. AZS AWF Poznań - Swarek Swarzędz  0:8

5. Start Gniezno - Stella Gniezno 7:1

6. Warta Poznań  - MKS Środa Wlkp. 8:0

7. Start Gniezno - Grunwald Poznań 7:1

8. AZS PP - Swarek Swarzędz 1:5

9.  AZS AWF Poznań - Stella Gniezno 2:0

 

                                 Tabela po II turnieju:

 

Poz.

Nazwa klubu

gier

pkt

bramki

1.

UKS SP 5 Swarek Swarzędz

5

15

36-7

2.

KS Warta Poznań

5

12

27-9

3.

AZS Politechnika Poznańska

5

12

21-8

4.

MKS Środa Wielkopolska

5

9

15-21

5.

UKH Start 1954 Gniezno

5

6

22-15

6.

KS AZS AWF Poznań

5

6

7-23

7.

WKS Grunwald Poznań

5

0

4-25

8.

KS Stella Gniezno

5

0

5-29

 

 

 

 

 

Patroni

Tabela wyników

 


                                                  Otwarte boiska

 TABELA

1 WZS WKS Grunwald Poznań 9  27  71-5
2 KS AZS AWF Poznań 9  23  49-14
3 LKS Gąsawa 9  16  36-33
4 KS Pomorzanin Toruń 9  15  32-19
5 KS Warta Poznań 9  15  39-32
6 KU AZS Politechniki Poznańskiej 8  13  36-33
7 UKH Start 1954 Gniezno 9  12  38-41
8 KS Lipno Stęszew 9    6  12-52
9 LKS Rogowo 9    3  16-66
10 HKS Siemianowiczanka 8    2  16-50

 

 
Tabela Grupy spadkowej
1 UKH Start 1954 Gniezno 12 29 62-45
2 LKS Rogowo 12 27 44-28
3 HKS Siemianowiczanka 12 19 43-43
4 KS Lipno Stęszew 12   7 25-58
 
 
 
Finały Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych
w ramach
XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
w sportach letnich
 
Siemianowice Śl., 03-08.07.2018 r.
 
UKH Start 1954 Gniezno - KU AZS Politechniki Poznańskiej 7:1 (4:1)
KS Warta Poznań - UKH Start 1954 Gniezno 2:6 (1:2)
UKH Start 1954 Gniezno - LKS Gąsawa 6:2 (2:1)
KKS Kolejarz Gliwice - UKH Start 1954 Gniezno 4:7 (0:3)
UKH Start 1954 Gniezno - UKS Plejada Nysa 18:0 (11:0)
 
 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zostań naszym fanem