1954 r.
Kadra S-RKS Start Gniezno: od lewej stoją: trener Jan Małkowiak, Bogusław Cieślewicz, NN, Marian Małkowiak, Sylwester Konieczny, Marian Nowak, Nowakowski, NN, Jerzy Mularczyk, Ryszard Śruba, kierownik drużyny Tadeusz Perczyński, Zenon Szymański, Roman Klimczak, Marian Pluta; od lewej klęczą: Mieczysław Rojewski, Zenon Krajewski, Władysław Konieczny, Marian Stróżyk, Feliks Trzaskawka, Mieczysław Mak, Henryk Fechner.
Rok 1956
Spotkanie z młodzieżową reprezentacją Polski, w której wystąpił Jerzy Mularczyk (czwarty od lewej). Stoją od lewej: Sylwester Konieczny (K), Zbigniew Maćkowiak, Ryszard Zabłocki, Janusz Kaczmarek, Bogusław Cieślewicz, Jan Sekulski, Ryszard Ostrowicki, Józef Klayner, Feliks Trzaskawka, Edmund Śrama, Marian Nowak, Mieczysław Mak.
Rok 1957
Prezentacja drużyn przed spotkaniem na boisku przy ul. Bł. Jolenty.
1957 r.
6. Drużyna SKS Start Gniezno przed spotkaniem ligowym. Od lewej: sędzia Zygmunt Staniszewski, kierownik sekcji hokeja na trawie: Tadeusz Perczyński, Sylwester Konieczny, Ryszard Zabłocki, Tadeusz Kaczmarek, Jerzy Mularczyk, Władysław Konieczny, Jerzy Ciążyński, Ryszard Śruba, Tadeusz Baniewicz, Zenon Krajewski, Hieronim Nowak, Marian Stróżyk.
1962 r.
Drużyna Startu: Od lewej: Zenon Krajewski, Ryszard Ostrowicki, Jurand Krajewski (z tyłu NN), kierownik drużyny Tadeusz Perczyński, Roman Klimczak, Edward Śrama, Hieronim Nowak Klęczą od lewej: Bogusław Cieślewicz, Jerzy Sosiński, Ryszard Śruba, Jerzy Mularczyk, Siedzą od lewej: Władysław Nowak, bramkarz Ryszard Zabłocki.
Sezon 1965/66
Drużyna SKS Start Gniezno na boisku przy ul. Wrzesińskiej 25. Stoją od lewej: Andrzej Dolata, Leszek Ogrodny, Maciej Sytek, trener Jan Małkowiak, NN, NN, Kazimierz Kubiak, Włodzimierz Bogucki. Klęczą od lewej: Zygmunt Prusak, Leszek Rus, Tadeusz Ciężki, Andrzej Lewandowski, Leszek Pajkert.
Sezon 1966/67
Stoją od lewej: trener Maksymilian Małkowiak, Maciej Sytek, Hieronim Nowak, Jerzy Mularczyk, Mirosław Piasecki, Leszek Pajkert, Bogdan Kaczorek, Władysław Nowak, Kazimierz Franek, NN. Klęczą od lewej: Mirosław Smelkowski, Bogdan Bielawski, Zenon Krajewski, Jerzy Cybulski.
1969 r.
Drużyna Startu po spotkaniu z SG Dynamo w Berlinie Hohenschöhausen: Stoją o lewej (w białych koszulkach): Mirosław Piasecki, Bogdan Kaczorek, Jerzy Cybulski, Andrzej Dolata, zasłonięty Jerzy Mularczyk, Kazimierz Franek, Jerzy Sosiński; klęczą od lewej: Władysław Nowak, Zbigniew Białczyk, Tadeusz Ciężki. Siedzi z lewej: Bogdan Bielawski.
Sezon 1969/70
Drużyna SKS Start Gniezno przed spotkaniem z KS pomorzaninem Toruń.. Stoją od lewej: Jan Karpiński, Leszek Pajkert, Jerzy Cybulski, Andrzej Dolata, Łeński, Eugeniusz Małkowiak, Andrzej Narożny. Siedzą od lewej: Marian Gąszczyk, Bogdan Bielawski, Zbigniew Białczyk, Jerzy Sosiński.
Sezon 1973/74
Przed spotkaniem ligowym: Od lewej: Adam Woźniak, Andrzej Narożny, Jerzy Cybulski, Janusz Bogucki, Tadeusz Niesuchorski, Józef Wilkosz, trener Jan Małkowiak, Leszek Pajkert, Eugeniusz Tomkowiak, Ryszard Niesuchorski. Klęczą od lewej: Marian Grzegorski, Roman Woźniak, Grzegorz Banaszak, Bogdan Kaczorek, Henryk Ziółkowski.
1987 r.
SKS Start Gniezno w Venlo-Blerick (Holandia). Stoją od lewej: Eugeniusz Kowalski, Tadeusz Czechański, Grzegorz Czerniak, Krzysztof Mikuła, Sławomir Banaszak, Eugeniusz Borecki, Roman Woźniak, trener Kazimierz Dąbrowski, Roman Baszczyński; Kleczą od lewej: Grzegorz Banaszak, Zdzisław Mak, Marek Kurowski.
Sezon 2002/2003
Brązowi medaliści sezonu 2002/2003. Stoją od lewej: kierownik Wojciech Gozdowski, Marcin Grotowski, Maciej Skibiński, Mariusz Niklas, Maciej Zawadka, Jarosław Brussa, Tomasz Pawlak, Rafał Gąszczyk, Radosław Kossakowski, Robert Grotowski, Mariusz gromadzki, trener Wojciech Jankowski, kierownik sekcji Romuald Jastrzębski. Klęczą od lewej: Tomasz Grześkowiak, Adam Noska, Dawid Majewski, Paweł Tubacki, Szymon Kasprzyk, Mirosław Grotowski, Dawid Trzaskawka, Rafał Fredyk, Grzegorz Goździk, kierownik Dariusz Szymański.
Sezon 2004/05
Brązowi medaliści Halowych Mistrzostw Polski sezonu 2004/2005. Stoją od lewej: trener Wojciech Jankowski, członek zarządu Mieczysław Kukliński, kierownik Wojciech Gozdowski, Tomasz Pawlak, Patryk Pawlak, Mariusz Niklas, Mirosław Grotowski, Robert Grotowski, Marcin Grotowski, Paweł Tubacki, Maciej Zawadka, kierownik Dariusz Szymański. Klęczą od lewej: Maciej Skibiński, Jakub Stranz, Rafał Fredyk, Marcel Lieske, Kaja Zawadka, Zuzanna Brussa, Jarosław Brussa. Leżą: Bartosz Walkowiak, Marcin Trzaskawka..
Sezon 2006/07
Drużyna w sezonie halowym 2006/2007. Stoją od lewej: trener Wojciech Jankowski, sekretarz Romuald Jastrzębski, Mariusz Gromadzki, Robert Grotowski, Arkadiusz Brożek, Tomasz Pawlak, Marcin Grotowski, Maciej Skibiński, kierownik Dariusz Szymański, Klęczą od lewej: Adam Noska, Aleksy Szymański, Piotr Fornalski, Dawid Wojciechowski, Rafał Fredyk, Stefan Macioł.
Sezon 2010/2011
UKH Start 1954 Gniezno: Stoją od lewej: kierownik Dariusz Szymański, prezes Romuald Jastrzębski, Maciej Wejerowski, Mariusz Gromadzki, Michał Kasprzyk, Marcin Grotowski, Arkadiusz Brożek, Robert Grotowski, Rafał Banaszak, Trener Wojciech Jankowski. Klęczą od lewej: Piotr Mikuła, Aleksy Szymański, Miłosz Kasprzyk, Jakub Kaszyński, Grzegorz Jankowski, Michał Poltaszewski, Michał Zasada, Damian Szymański, Piotr Baniewicz.
Sezon 2011/2012
Stoją od lewej: trener Jakub Stranz, Aleksy Szymański, Mariusz gromadzki, Arkadiusz Brożek, Maksymilian Kubale, Marcin Grotowski, Jakub Kaszyński, Błażej Zieliński, prezes Romuald Jastrzębski, członek zarządu Wojciech Jankowski. Klęczą od lewej: Szymon Kosicki, Piotr Mikuła, Paweł Tubacki, Michał Zasada, Michał Frąckowiak, Mateusz Ciężki, Michał Kasprzyk, Damian Szymański, Leży: Rafał Banaszak.
Rok 2013
Drużyna z kibicami po jednym ze spotkań sezonu halowego 2012/2013. Stoją od lewej: Marcin Trzaskawka z córką Emilią, Grzegorz Jankowski, Paweł Tubacki, Mariusz gromadzki, Arkadiusz Brożek, Jakub Kaszyński, trener Jakub Stranz z synem Natanem. Klęczą od lewej; Kierownik Dariusz Szymański, Mateusz Ciężki, Maciej Wejerowski, Damian Szymański, Robert Grotowski, Szymon Kosicki.,

Mistrzostwa Polski Mężczyzn - otwarte boiska

SEZON 2022/2023

1 WKS Grunwald Poznań 7  17   23-13
2 KU AZS Politechniki Poznańskiej 7  16   19-14
3 KS AZS AWF Poznań 7  11   13-13
4 KS Pomorzanin Toruń 6  11   13-14
5 KS Stella Gniezno 7  10   19-21
6 KS Warta Poznań 7    9   26-25
7 LKS Rogowo 7    6   23-22
8 UKH Start 1954 Gniezno 5    0   12-27

Snajperzy:

6 - Zieliński, 5 - Wejerowski,  1 - Dąbrowski

 

TERMINARZ ROZGRYWEK SUPERLIGI

 

Runda jesienna

I kolejka – 10.09.2022 r.

 WKS Grunwald Poznań – LKS Rogowo 2:0 (1:0)

 KS Pomorzanin Toruń – KS Stella Gniezno przełożony

 KS AZS AWF Poznań - KU AZS Politechniki Poznańskiej 3:1 (2:0)

 KS Warta Poznań - UKH Start 1954 Gniezno 5:2 (1:1)

 

KS Warta Poznań - UKH Start 1954 Gniezno 5:2 (1:1, 0:0, 2:1, 2:0)

bramki dla Warty: Michał Wachowiak 2 (8 R, 45 R), Riabczuk (36), Tsybulla (50), Rataj (59)

bramki dla Startu: Wejerowski (15), Zieliński (34 R)

Warta: Wieczorek - Riabczuk, Michał Wachowiak, Kroma - Cyprych, Tyranowski, Tomasz Wachowiak, Kalicki - Rataj, Tsybulla, Marciniak

Rez.: Boroniec - Grochal, Marianowski, Tyklewicz, Wybierzyński

Start: Mnich - Stawski, Zieliński, Damian Szymański - Wesołowski - Maciej Kurowski, Michał Poltaszewski, Kosicki, Dąbrowski - Małecki, Wejerowski

Rez.: Pękała, Konieczny, Natan Stranz, Sztyma, Jaśkowiak

 

II kolejka - 17.09.2021 r.

LKS Rogowo  - UKH Start 1954 Gniezno 8:2 (5:1)

KU AZS Politechniki Poznańskiej - KS Warta Poznań 2:1 (

KS Stella Gniezno - KS AZS AWF Poznań 2:2 (0:1), kz. 1:2

WKS Grunwald Poznań - KS Pomorzanin Toruń 2:2 (1:1), kz. 7:8

 

LKS Rogowo - UKH Start 1954 Gniezno 8:2 (1:1, 3:0, 4:0, 0:1)

bramki dla Rogowa: Przywara 2 (3 R, 30), Kozłowski 2 (28 R, 33 R), Hulbój 3 (29, 42, 44), Bosacki (40)

bramki dla Startu: Dąbrowski (14), Wejerowski (48 K)

Rogowo: Nowicki - Hyla, Kozłowski, Artur Nojgebauer, Chojnacki - Przywara, Majchrzak, Bernard, Pluta - Hulbój, Bosacki

Rez.:  Szymski, Popiołek,

Start: Mnich - Stawski, Zieliński, Damian Szymański - Wesołowski - Ciężki, Maciej Kurowski, Michał Poltaszewski, Dąbrowski - Małecki, Wejerowski

Rez.: Pękała, Konieczny, Natan Stranz, Sztyma, Jaśkowiak

 

III kolejka - 24.09.2022 r.

KS Pomorzanin Toruń - LKS Rogowo 3:2 (1:1)

KS AZS AWF Poznań - WKS Grunwald Poznań przełożony

KS Warta Poznań - KS Stella Gniezno 3:4 (1:0)

UKH Start 1954 Gniezno - KU AZS Politechniki Poznańskiej 1:3 (0:1)

 

UKH Start 1954 Gniezno - KU AZS Politechniki Poznańskiej 1:3 (0:0, 0:1, 0:0, 1:2)

bramka dla Startu: Wejerowski (56 R)

bramki dla AZS: Karol Gumny (25), Dydymski (51 R), Jakub Hołosyniuk (55 K)

Start: Mnich - Stawski, Zieliński, Damian Szymański - Wesołowski - Maciej Kurowski, Michał Poltaszewski, Kosicki, Dąbrowski - Małecki, Wejerowski

Rez.: Pękała, Konieczny, Natan Stranz, Sztyma, Ciężki, Jaśkowiak

AZS: Górny - Borowski, Dydymski, Szymon Pacanowski - Trojanek, Jakub Hołosyniuk, Goliński, Obst - Bieńkowski, Karol Gumny, Tomczak

Rez:. Michniak, Rybarski, Brzeziński

 

IV kolejka - 01.10.2022 r.

KS Stella Gniezno - UKH Start 1954 Gniezno 4:2 (2:0)

LKS Rogowo - KU AZS Politechniki Poznańskiej 3:4 (1:2)

WKS Grunwald Poznań - KS Warta Poznań przełożony

KS Pomorzanin Toruń - KS AZS AWF Poznań 0:0, kz. 5:4

 

KS Stella Gniezno - UKH Start 1954 Gniezno  4:2 (1:0, 1:0, 1:1, 1:1)

bramki dla Stelli: Lewartowski 2 (6 R, 32), Hubert Grotowski 2 (19, 60)

bramka dla Startu: Zieliński (34 R, 54 R)

Stella: Domachowski - Grzechowiak, Girtler, Andrzejczak, Majewski - Mateusz Poltaszewski, Lewartowski, Robert Grotowski - Zakszewski, Hubert Grotowski, Artur Mikuła

Rez:, Kaniasty, Jędro, Subocz, Piechowiak, Stupczyński, Mirosław Grotowski

Start: Mnich - Stawski, Zieliński, Damian Szymański - Wesołowski - Kosicki, Michał Poltaszewski, Małecki, Wejerowski - Konieczny, Maciej Kurowski

Rez.: Pękała, Natan Stranz, Dąbrowski, Kossakowski,

 

V kolejka - 15.10.2022 r.

UKH Start 1954 Gniezno - WKS Grunwald Poznań 2:4 (1:1)

KS AZS AWF Poznań - LKS Rogowo 1:2 (0:1)

KS Warta Poznań - KS Pomorzanin Toruń 7:4 (1:2)

KU AZS Politechniki Poznańskiej - KS Stella Gniezno 5:2 (1:0)

 

UKH Start 1954 Gniezno - WKS Grunwald Poznań 2:4 (0:1, 1:0, 1:0, 0:2)

bramka dla Startu: Wejerowski (25(, Zieliński (41 R)

bramki dla Grunwaldu: Bratkowski (15 R), Głowacki 2 (46, 58), Lange (52)

Start: Mnich - Stawski, Zieliński, Damian Szymański - Wesołowski - Kosicki, Michał Poltaszewski, Małecki, Wejerowski - Maciej Kurowski, Konieczny

Rez.: Pękała, Dąbrowski, Natan Stranz, Sztyma, Ciężki, Jaśkowiak

Grunwald: Popiołkowski - Działa, Bratkowski, Kosmaczewski - Łukasz Kurowski, Żywiczka, Jarzembowski, Hutek - Mikołaj Gumny, Lange, Głowacki 

Rez.: Mrugalski, Grześko, Sikorski, Sklepik, Staszewski

 

VI kolejka -

KS Pomorzanin Toruń - UKH Start 1954 Gniezno przełożony

KS AZS AWF Poznań - KS Warta Poznań 3:2 (2:1)

KS Stella Gniezno - LKS Rogowo 5:4 (3:1)

WKS Grunwald Poznań - KU AZS Politechniki Poznańskiej 2:2 (2:2), kz. 2:3

 

 VII kolejka -

UKH Start 1954 Gniezno - KS AZS AWF Poznań 3:3 (2:1), kz. 2:3

KS Warta Poznań - LKS Rogowo 5:4 ( ; )

KU AZS Politechniki Poznańskiej - KS Pomorzanin Toruń 2:2 ( ; ),   kz. 6:5

KSStella Gniezno - WKS Grunwald Poznań 2:4 (0:3)

 

UKH Start 1954 Gniezno - KS Grunwald Poznań 3:3 (1:0

bramki dla Startu: Wejerowski (25), Zieliński 2 (41 R, 60 R)

bramki dla AZS: Wiśniewski ( ), Rymer ( ), Nowakowski ( )

Start: Mnich - Zieliński, Wesołowski,  Damian Szymański - Stawski - Maciej Kurowski, Kosicki, Michał Poltaszewski, Dąbrowski - Wejerowski,  Konieczny

Rez.: Pękała, Małecki, Natan Stranz, Sztyma, Ciężki

AZS AWF: Kitkowski - Patryk Pawlak, Rafał Nojgebauer, Kasprzyk - Majek, Maksymilian Pawlak, Nowakowski, Rymer - Mazany, Kurniewicz, Wiśniewski

Rez.: Gebler - Jędro, Czerwiński, Pilaczyński, Mikołajczak,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sponsorzy

Tabela wyników

 


OTWARTE BOISKA

 Hokej Superliga 

6. Kolejka - 22.10.2022 r.

WKS Grunwald Poznań - KU AZS Politechniki Poznańskiej 2:2 (2:2), kz. 2:3

KS AZS AWF Poznań - KS Warta Poznań 3:2 (2:1)

KS Pomorzanin Toruń - UKH Start 1954 Gniezno przełożony

KS Stella Gniezno - LKS Rogowo 5:4 (3:1)

 

7. Kolejka - 29.10.22 r.

KS Stella Gniezno - WKS Grunwald Poznań 2:4 (0:3)

KS Warta Poznań - LKS Rogowo 5:4 (3:2)

KU AZS Politechniki Poznańskiej - KS Pomorzanin Toruń 2:2 (0:1), kz.6:5

UKH Start 1954 Gniezno - KS AZS AWF Poznań 3:3 (2:1). kz. 2:3

1 WKS Grunwald Poznań 7  17 23-13
2 KU AZS Politechniki Poznańskiej 7  16 19-14
3 KS AZS AWF Poznań 7  11 13-12
4 KS  Pomorzanin Toruń 6  11 13-14
5 KS Stella Gniezno 7  10 19-21
6 KS Warta Poznań 7    9 26-25
7 LKS Rogowo 7    6 23-22
8 UKH Start 1954 Gniezno 6    1 12-27

 

MP Juniorów

6. Kolejka - 23.10.2022 r.

KS Pomorzanin Toruń - UKH Start 1954 Gniezno 5:7 (3:2)

KS Warta Poznań - KU AZS Politechniki Poznańskiej 5:0

HKS Siemianowiczanka - KS AZS AWF Poznań 0:5

 

7. Kolejka - 30.10.2022 r.

UKH Start 1954 Gniezno - LKS Gąsawa 3:3 (0:1), kz. 0:1

KU AZS Politechniki Poznańskiej - HKS Siemianowiczanka 9:1

KS AZS AWF Poznań - KS Pomorzanin Toruń 5:0 w.o.

1 KS Warta Poznań 6 17  37-7
2 KS AZS AWF Poznań 6 16  32-5
3 LKS Gąsawa 6 11  14-12
4 KU AZS Politechniki Poznańskiej 6   9  20-20
5 UKH Start 1954 Gniezno 6   7  15-31
6 HKS Siemianowiczanka 6   3    9-25
7 KS Pomorzanin Toruń 6   0    8-35

 

MP Juniorów Młodszy

5. Kolejka - 23.10.2022 r.

WKS Grunwald Poznań - KS Lipno Stęszew 3:3 (1:1), kz. 3:0

KS Warta Poznań - UKS SP 5 Swarek Swarzędz 2:2, kz. 6:5

KS Stella Gniezno - MKS Środa Wlkp. 3:6 (2:3)

1 KS Warta Poznań 5 14  33-5
2 UKS SP 5 Swarek Swarzędz 5 13  19-10
3 WKS Grunwald Poznań 5   8  30-9
4 KS Lipno Stęszew 5   7  21-13
5 MKS Środa Wlkp. 5   3  13-48
6 KS Stella Gniezno 5   0    5-36

 

Mistrzostwa Młodzików WZHT

I Turniej - 08.10.2022 r.

WKS Grunwald Poznań - UKH Start 1954 Gniezno 0-7

MKS Środa Wlkp. - UKH Start 1954 Gniezno 0-5 w.o.

KS Warta Poznań - UKH Start 1954 Gniezno 1-4

1 UKH Start 1954 Gniezno 3  9 16-1
2 KS AZS AWF Poznań 2  6   7-0
3 KS Stella Gniezno 3  4   6-4
4 UKS SP 5 Swarek Swarzędz 3  4   4-6
5 KS Lipno Stęszew 2  3   7-4
6 KS Warta Poznań 3  3   6-10
7 WKS Grunwald Poznań 2  0   0-10
8 MKS Środa Wlkp. 2  0   0-11

 

HALA

 Hokej Superliga

1. Kolejka - 03.12.2022 r.

KS Stella Gniezno - KS AZS AWF Poznań

UKH Start 1954 Gniezno - LKS Rogowo

WKS Grunwald Poznań - KU AZS Politechniki Poznańskiej

KS Pomorzanin - LKS Gąsawa

1 WKS Grunwald Poznań 0  0  0-0
2 KS Pomorzanin Toruń 0  0  0-0
3 UKH Start 1954 Gniezno 0  0  0-0
4 KS Stella Gniezno 0  0  0-0
5 KS AZS AWF Poznań 0  0  0-0
6 KS  Rogowo 0  0  0-0
7 LKS Gąsawa 0  0  0-0
8 KU AZS Politechniki Poznańskiej 0  0  0-0

 

HMP Juniorów 

I turniej - 18.12.2022 r. Gąsawa

II turniej - 15.01.2023 r. Gniezno

KS Pomorzanin Toruń - UKH Start 1954 Gniezno

KU AZS Politechniki Poznańskiej - UKH Start 1954 Gniezno

1 KS AZS AWF Poznań 0 0 0-0
2 KU AZS Politechniki Poznańskiej 0 0 0-0
3 KS Warta Poznań 0 0 0-0
4 HKS Siemianowiczanka 0 0 0-0
5 LKS Gąsawa 0 0 0-0
6 UKH Start 1954 Gniezno 0 0 0-0
7 KS Pomorzanin Toruń 0 0 0-0

 

 HMP Juniorów Młodszych

 

HMM WZHT

I turniej - 10 lub 11.12.2022 r. Gniezno

UKH Start 1954 Gniezno - KS Lipno Stęszew

WKS Grunwald Poznań - UKH Start 1954 Gniezno

1 KS Warta Poznań 0 0 0-0
2 UKS SP 5 Swarek Swarzędz 0 0 0-0
3 KS AZS AWF Poznań 0 0 0-0
4 KS Lipno Stęszew 0 0 0-0
5 KS Stella Gniezno 0 0 0-0
6 UKH Start 1954 Gniezno 0 0 0-0
7 MKS Środa Wlkp. 0 0 0-0
8 WKS Grunwald Poznań 0 0 0-0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 
 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zostań naszym fanem